INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - VALENCIA 4-2

Messi este de neoprit! 3 recorduri incredibile stabilite în meciul cu Valencia

Articol de GSP - Publicat luni, 20 martie 2017 10:34

Barcelona s-a impus în fața Valenciei, 4-2, la capătul unui meci foarte bun făcut de Messi, care a marcat de două ori.

Starul catalanilor a marcat pentru 2-1, în minutul 45, din penalty, și în minutul 51, pentru a duce scorul la 3-2.

Astfel, Messi a stabilit noi recorduri incredibile.

1. Argentinianul a ajuns la 25 de goluri în campionat, fiind primul jucător care are peste 25 de reușite în 8 sezoane consecutive.

2, Mai mult, Messi devine primul jucător din La Liga care marchează cel puțin 40 de goluri în toate competițiile timp de 8 sezoane consecutive, având în acest moment 41 de reușite

3. În plus, Messi a ajuns la 100 de "duble" înscrise în tricoul Barcelonei de-a lungul carierei.