INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA

Neymar a pus capăt speculațiilor legate de transferul său » După ce a marcat în Cupa Spaniei a anunțat ce va face în viitor

Articol de GSP - Publicat luni, 23 mai 2016 12:49

Barcelona a reușit eventul în Spania după ce a câștigat și Cupa Regelui Spaniei, 2-0 cu Sevilla, în prelungiri.

Neymar a marcat golul de 2-0, iar imediat după a anunțat că va rămâne la Barcelona.

"Stați liniștiți. Rămân la echipă"
Mesajul lui Neymar către fani

Vezi AICI video

În ultimele luni, Barcelona și Neymar au negociat intens prelungirea contractului, dar nu au ajuns la un acord. Astfel, au apărut mai multe informații că brazilianul ar putea pleca de la Barcelona, fiind dorit de Manchester United, PSG și Real Madrid.

100.000.000 €este cota lui Neymar, potrivit transfermarkt.de

În acest sezon, atacantul de 24 de ani a jucat în 49 de meciuri pentru Barcelona și a marcat de 31 de ori, oferind și 27 de pase de gol.