INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - ATLETICO 1-1

VIDEO + FOTO Real Madrid - Atletico 1-1, egal pentru Barcelona » Vezi reușitele lui Ronaldo și Griezmann!

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 aprilie 2018 19:31

Real Madrid și Atletico au remizat, scor 1-1, în primul derby al Madridului din anul 2018.

Partida s-a desfășurat după tiparul ultimelor întâlniri directe, cu Realul la timonă și Atletico ripostând tăios de fiecare dată când s-a ivit oportunitatea. Cu 2 portari în zi de grație, deschiderea scorului a venit abia în minutul 53.

Cristiano Ronaldo a recepționat o centrare ideală de la Gareth Bale și a reluat puternic din interiorul careului, fără vreo șansă pentru Oblak.

Bucuria gazdelor a durat doar 4 minute. Griezmann a speculat o greșeală în defensivă după o pasă primită de la Vitolo. Simeone și-a trimis băieții în defensivă și a reușit să termine fără înfrângere în fața marii rivale în acest sezon, în tur remizând alb.

Atletico rămâne la 4 puncte peste Real Madrid, cu 7 etape până la finalul sezonului. Barcelona e lider, la 11 puncte de locul 2.