INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  "IL FENOMENO" A REVENIT ÎN TEREN

Ronaldo: "Revenirea pe teren mi-a dat un sentiment incredibil"

Articol de GSP - Publicat vineri, 06 martie 2009 00:00

Atacantul brazilian al echipei Corinthians, Ronaldo, care a revenit, miercuri, pe teren după aproximativ un an de absenţă cauzată de o accidentare la genunchiul stâng, a declarat că faptul că poate juca din nou îi dă un sentiment extraordinar, informează AFP, conform Mediafax.

"Să fiu din nou acolo pe gazon mi-a dat un sentiment incredibil. Este într-adevăr o mare emoţie", a precizat Ronaldo pentru Globo TV.

Fostul internaţional brazilian a debutat la noul său club în partida pe care Corinthians a câştigat-o, miercuri, scor 2-0, în faţa echipei Itumbiara, în primul tur al Cupei Braziliei. Ronaldo, care nu mai evoluase de 387 de zile, a intrat pe teren în minutul 67 al meciului.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”