INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

Situație inedită la ultimul meci al lui Real Madrid » Arbitrul a intervenit imediat

Articol de GSP - Publicat joi, 21 septembrie 2017 16:04

Jucătorii lui Real Madrid au fost pe punctul de a face o gafă de proporții la ultimul meci din La Liga, pierdut cu Betis pe Bernabeu, scor 0-1.

Centralul Mateu Lahoz i-a împiedicat pe madrileni să joace cu 12 oameni pe teren, după ce fotbaliștii lui Zidane s-au încurcat la o schimbare dublă făcută de tehnicianul francez cu aproximativ un sfert de oră înainte de final.

În minutul 72, Zidane a vrut să-i înlocuiască pe Modrici cu Mayoral și pe Marcelo cu Lucas Vasquez, însă mijlocașul croat nu și-a dat seama că este chemat la schimbare și a rămas pe terenul de joc.

Timp de câteva secunde, Real Madrid a avut 12 jucători pe teren, însă centralul partidei și-a dat seama de acest lucru și l-a trimis pe Modrici pe bancă, înainte ca balonul să fie pus în joc.

În cazul în care meciul s-ar fi reluat în aceste condiții, Madrid ar fi pierdut la masa verde.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”