INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  RUSIA

ŢSKA Moscova a câştigat Supercupa Rusiei în faţa lui Rubin Kazan

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 martie 2009 00:00

Formaţia ŢSKA Moscova a câştigat sâmbătă, după disputarea prelungirilor, Supercupa Rusiei în faţa echipei campioane, Rubin Kazan, informează ediţia online a cotidianului Sport Express.

ŢSKA a deschis scorul prin Semberas (43), iar Rubin a egalat prin Şaronov (62). La finalul celor 90 de minute, scorul s-a menţinut egal, 1-1, iar meciul a intrat în prelungiri. Golul victoriei a fost reuşit de Necid (113).

Meciul a avut loc pe stadionul Lujniki din Moscova, iar înainte de fluierul de start s-a ţinut un moment de reculegere în memoria unui fost fotbalist decedat la 5 martie, la vârsta de 46 de ani.

Supercupa Rusiei este primul trofeu câştigat de brazilianul Zico pe banca lui ŢSKA Moscova.