INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIGUE 1

Un jucător de la PSG ameninţă cu plecarea dacă Unai Emery rămâne la club din vară

Articol de Alexandru StănilăJURNALISPORT - Publicat vineri, 24 martie 2017 21:22

Hatem Ben Arfa, atacantul adus de PSG la începutul sezonului, este nemulţumit de minutele primite la campioana Franţei şi este hotărât să plece la finalul stagiunii dacă Unai Emery va rămâne la cârma clubului, potrivit Le Parisien.

Adus liber de contract în vară, după un sezon excelent la Nice, unde a reuşit 17 goluri în 34 de partide, Ben Arfa nu a avut parte de prea multă atenţie din partea tehnicianului basc, care i-a oferit, în mare parte, doar câteva minute pe finalul partidelor.

2 goluri în 31 de partide a strâns Ben Arfa la PSG, în acest sezon

Fostul jucător de la Newcastle şi Marseille, ajuns la 30 de ani, încearcă să rămână pozitiv şi este încrezător că ar putea primi mai multe şanse din partea antrenorului pe acest final de sezon, însă pare că relaţia dintre cei doi nu funcţionează, iar Emery încearcă să se despartă din vară de jucător, mai scrie sursa citată.

Fostul antrenor de la Sevilla a preferat formula Draxler - Cavani - Di Maria în atacul parizienilor din partidele importante, cu Lucas Moura apărând şi el în unele meciuri, în locul neamţului adus de la Wolfsbur,.

Ofertat în vara trecută de Barcelona, potrivit L' Equipe, Ben Arfa pare că nu va duce lipsă de oferte în cazul în care se va despărţi de PSG, cluburi din Franţa, Anglia şi Spania fiind interesate de el.

53 de minutea evoluat Ben Arfa pentru PSG în ultimele 6 partide ale formaţiei din capitala Franţei, în Ligue 1