INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA / PRIMERA DIVISION

Valdes îşi recunoaşte vina: "Greşeala mea şi eliminarea lui Keita au fost decisive"

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 februarie 2009 00:00

Portarul Barcelonei, Victor Valdes, a vorbit pentru site-ul oficial al clubului catalan despre înfrîngerea surprinzătoare suferită de echipa lui Guardiola ieri seară, pe teren propriu, în faţa rivalei Espanyol (1-2).

"Greşeala mea de la al doilea gol a fost foarte importantă, dar cu toate acestea, am reuşit să răspundem pozitiv şi să revenim cu un gol.

La 1-2, adversarii noştri au închis jocul, ceea ce pe noi ne-a dezavantajat, pentru că suntem o echipa care se bazează pe viteză. Şi eliminarea lui Keita din prima repriză a fost cheie, pentru că am jucat fără un om mai bine de 45 de minute", a spus Valdes.