INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PSG

VIDEO 3 faze de senzaţie din PSG - Lens 4-1 » Un gol superb, o pasă marca Zlatan Ibrahimovici şi o ratare demnă de Liga 1

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 martie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 07 martie 2015 22:30

PSG s-a impus categoric în faţa celor de la Lens, scor 4-1, după o partidă cu multe faze spectaculoase.
Cea mai interesantă a venit chiar înainte de pauză, cînd David Luiz a transformat în gol o lovitură liberă de la peste 30 de metri! (VIDEO) Imediat după startul reprizei secunde a ieşit la rampă Lavezzi, care s-a făcut de rîs după ce a reuşit să dribleze portarul şi avea toată poarta în faţă. (VIDEO)

Nu poate fi trecută cu vederea nici pasa genială a lui Zlatan Ibrahimovici la reuşita de 4-1 a lui Javier Pastore. (VIDEO)