INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Arsenal a câștigat clar contra lui Brighton » Clasamentul din Premier League arată incredibil: 5 echipe în 6 puncte

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 octombrie 2017 16:03

Arsenal s-a impus pe teren propriu, 2-0 cu Brighton, într-un meci din etapa a 7-a din Premier League.

Scorul a fost deschis în minutul 16, de Monreal, care a marcat cu un șut din mijlocul careului. În minutul 56, Iwobi a stabilit scorul final. După o acțiune prelungită a "tunarilor" și o pasă cu călcâiul al lui Alexis, Iwobi a marcat cu un șut de la 11 metri.

Vezi aici video

După această victorie, Arsenal este pe 5, cu 13 puncte, la egalitate cu Chelsea. Elevii lui Arsene Wenger sunt la 6 puncte față de Manchester City și Manchester United. Arsenal poate fi depășită de Liverpool, care are 11 puncte și care va juca de la ora 19:00, cu Newcastle.