INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LAZIO - VERONA 3-2

VIDEO Aşa se bate o lovitură liberă » Hernanes a marcat un gol fabulos în Cupa Italiei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 11 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 11 ianuarie 2012 15:06

Fără Ştefan Radu pe teren, Lazio s-a calificat în sferturile Cupei Italiei, după ce a învins-o pe Verona, scor 3-2.

Click aici pentru a vedea supergolul marcat de Hernanes!

Lazialii au condus cu 2-0 după o oră de joc prin golurile marcate de Dias şi Rocchi. Berrettoni şi D'Alessandro au egalat, iar meciul părea că se îndreaptă în prelungiri. A ieşit la rampă însă brazilianul Hernanes, mijlocaşul reuşind să transforme impecabil o lovitură liberă de la marginea careului.

Partidele Udinese - Chievo Verona şi AS Roma - AC Fiorentina se vor disputa miercuri, meciul SSC Napoli - AC Cesena va avea loc joi. Întâlnirea AC Milan - Novara este programată la 18 ianuarie, iar partida Internazionale Milano - Genoa se va disputa la 19 ianuarie.