INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AUSTRIA - MALTA 2-1

VIDEO Autogol incredibil! Alaba s-a făcut de râs în fața Maltei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 01 iunie 2016 09:21

Austria a învins Malta cu 2-1 într-un meci amical, însă faza serii a fost oferită de David Alaba, care și-a marcat un autogol incredibil.

Austriecii au deschis rapid scorul prin Arnautovici, în minutul 4, iar după alte 14 minute, Schopf avea să ducă scorul la 2-0.

În finalul meciului, naționala Austriei și-a complicat singură viața după autogolul lui Alaba din minutul 87. Fotbalistul lui Bayern a încercat să-i paseze portarului, însă acesta n-a ridicat capul din pământ și a trimis balonul direct în propria plasă.

Austria va mai juca un meci amical pe 4 iunie cu Olanda, iar apoi va merge la EURO, unde e în grupă cu Ungaria, Portugalia și Islanda.

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”