INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - CELTA VIGO 6-1

VIDEO Barcelona a asigurat din nou spectacolul pe Camp Nou » Catalanii au făcut instrucție cu Celta Vigo, 6-1, iar Suarez a reușit un hattrick

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 februarie 2016 23:23

Barcelona a dat o nouă lecție de fotbal pe Camp Nou și a învins Celta Vigo cu un neverosibil 6-1.

Vezi meciul în format liveTEXT

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Messi a deschis scorul în minutul 28, iar cu 6 minute înainte de final Celta avea să egaleze prin Guidetti din penalty. Suarez și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 59.

Cu un sfert de oră înainte de final, același Suarez avea să mai înscrie o dată. Faza meciului a venit în minutul 82, cînd Messi a obținut un penalty și tot el l-a executat însă i-a surprins pe toți cu finalizarea sa.

Argentinianul a ales să paseze în dreapta pînă la Suarez, iar uruguayanul a marcat, amintind de Cruyff și penalty-urile sale din anii 70.

Rakitici a marcat și el în minutul 84, iar tabela a fost închisă de Neymar în prelungirile partidei.

Barcelona rămîne lider în La Liga, cu 57 de puncte, la 3 lungimi peste urmăritoarea Atletico și cu un meci în plus față de formația din Capitala Spaniei. Celta Vigo ocupă locul 8, cu 24 de puncte.