INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Barcelona a demolat-o pe Villarreal și așteaptă un pas greșit al lui Real » Recital al tridentului MSN

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 mai 2017 17:27

Barcelona a învins-o categoric pe Villarreal, scor 4-1, și continuă lupta de la distanță cu Real Madrid pentru câștigarea titlului în La Liga.

Neymar a deschis scorul în minutul 23, însă " Submarinul Galben" le-a dat emoții catalanilor, egalând prin Bakambu, în minutul 32.

Barcelona a intrat însă în avantaj la pauză, Messi marcând în urma unei acțiuni frumoase.

Luis Suarez a majorat avantajul catalanilor în minutul 69, pentru ca Messi să închidă tabela în minutul 82, în urma unei "scărițe" de toată frumusețea, din penalty.

În afară de meciurile de astăzi, mai sunt doar două etape.

FINAL » Barcelona - Villarreal 4-1
Au marcat: Neymar '23, Messi '45, '82, Suarez '69 / Bakambu '32