INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MANCHESTER CITY-SHEFFIELD UNITED 7-0

VIDEO Bombardament! Frank Lampard e la a doua tinereţe: a marcat de două ori şi City a învins cu 7-0!

Frank Lampard are deja 3 goluri pentru City, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat joi, 25 septembrie 2014 00:00 / Actualizat joi, 25 septembrie 2014 10:56

La pauză, în Cupa Ligii Angliei, Manchester City era ţinută în şah de Sheffield United, 0-0. Apoi au marcat Lampard şi Dzeko, de două ori, Jesus Navas, Yaya Toure şi Pozo. S-a terminat 7-0 (VIDEO AICI)

Potop de goluri în Cupa Ligii Angliei! Manchester City a demolat-o pe Sheffield, după o primă repriză albă. Ultimul gol al zilei, marcat de Lampard, după o acţiune fabuloasă, a consfiinţit trecerea lui City în optimi. (VIDEO AICI)

Campioana o va întîlni mai departe pe Newcastle, care a trecut de Crystal Palace cu 3-2, după prelungiri.