INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Care defensivă? 9 goluri în meciul lui Chelsea! » Samuel Eto'o şi-a luat revanşa, iar Jose Mourinho şi-a ieşit din minţi!

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 august 2014 00:00 / Actualizat duminica, 31 august 2014 12:44

Cel mai spectaculos meci al săptămînii s-a jucat în Anglia. Chelsea a învins-o pe Everton cu scorul de 6-3. Proaspăt transferat la Everton, Samuel Eto'o a jucat împotriva fostei sale formaţii.

Chelsea a reuşit să învingă în deplasarea cu Everton, 6-3, şi are punctaj maxim după primele 3 etape, însă maniera în care londonezii au încasat golurile l-a scos din sărite pe Jose Mourinho. (VIDEO CU TOATE GOLURILE)

"A fost un meci foarte frumos de privit, dar nu pentru mine. Nu avem voie să facem asemenea greşeli în defensivă. Astăzi am arătat că ne îmbunătăţim jocul în anumite compartimente, dar nu sîntem echilibraţi în apărare.

Miercuri am stat 90 de minute pe teren şi ne-am antrenat la lovituri libere şi cornere. Dar astăzi am primit gol dintr-o fază fixă şi nu pot fi mulţumit de modul ridicol în care am fost păcăliţi", a declarat Jose Mourinho.

Fostul atacant al lui Chelsea, Samuel Eto'o, a intrat pe teren în minutul 70, iar şase minute mai tîrziu a marcat golul trei pentru Everton.