INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA SPANIEI

VIDEO Cazul "Bricheta" reloaded, dar la spanioli! » Cristiano Ronaldo a fost lovit de fanii lui Atletico

Articol de GSP - Publicat marti, 11 februarie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 12 februarie 2014 10:36

Real Madrid a tranşat calificarea din semifinalele Cupei Spaniei încă din meciul tur, cînd a învins rivala Atletico Madrid cu 3-0.

"Galacticii" nu au tratat însă uşor nici meciul retur de pe terenul lui Atletico, iar Cristiano Ronaldo a marcat două goluri, ambele din penalty, în primele 45 de minute şi Real s-a impus cu 2-0.

Portughezul a devenit ţinta fanilor lui Atletico, iar la finalul primei reprize a primit o brichetă în cap. Ronaldo se retrăgea la cabine alături de Sergio Ramos, moment în care o brichetă galbenă l-a lovit direct în cap.

Portughezul a primit imediat îngrijiri medicale pe marginea terenului.