INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Cea mai slabă apărare din istoria Premier League? Fază de tot rîsul în etapa de azi

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 noiembrie 2015 18:14

În runda a 14-a din Anglia, Newcastle s-a deplasat azi pe terenul lui Crystal Palace pentru a-și înfrunta fostul manager din prima parte a sezonului trecut, Alan Pardew.

"Coțofenele" au început neașteptat de bine, ținînd cont de forma extrem de proastă arătată în acest sezon și au deschis scorul în minutul 10 prin P. Cisse. Jocul a luat apoi o turnură groaznică pentru oaspeți, iar în minutul 47 tabela arăta sec: 4-1 pentru Crystal! Scorul final avea să fie 5-1, iar suporterii îi cer antrenorului Steve McClaren să-și dea demisia.

La golul doi din minutul 17, gazdele și-au umilit adversara, aruncînd la coșul cu rușini monumentale apărarea lui Newcastle.  Wickham a centrat pe jos de pe dreapta, iar mingea a traversat întreg careul, 4 fundași ai oaspeților făcîndu-se de rîs în neputința lor de a o degaja. Apoi, apărarea alb-negrilor nu reușește să blocheze nici măcar la șutul din unghi al marcatorului Bolasie, deși 3 fundași plus portarul se aflau pe traiectoria balonului. VIDEO cu faza AICI

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”