INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA AFRICII

VIDEO Cel mai aşteptat moment de la Cupa Africii » Gestul amuzant al portarului congolez după golul echipei sale :D

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 18 ianuarie 2015 20:14

Zambia şi Congo au remizat în primul meci din Grupa B de la Cupa Africii, scor 1-1.

Fosta echipă a lui Dario Bonetti deschis scorul în minutul 2 prin Singuluma, însă s-a văzut egalată în a doua repriză după reuşita lui Bolasie din minutul 66.

Printre momentele cele mai apreciate de la Cupa Africii sînt bucuriile de după gol. Portarul din Congo, Kidiaba, a realizat un super moment, el fiind recunoscut pentru manifestările lui inedite de după goluri.