INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INTER MILANO - UDINESE 1-2

VIDEO Cel mai iubit atacant străin din istoria Stelei a îngenuncheat-o pe Inter Milano!

Cyril Thereau, foto: GSP

Articol de GSP - Publicat luni, 08 decembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 08 decembrie 2014 12:10

Francezul Cyril Thereau a înscris golul decisiv pentru Udinese, în victoria de pe Giuseppe Meazza, cu Inter Milano, scor 2-1. Fosta echipă a lui Cristi Chivu continuă sezonul negru.

În vîrstă de 31 de ani, Thereau şi-a pus în valoare instinctul pentru a înscrie în minutul 71. (VEZI AICI VIDEO) Anterior, Icardi a deschis scorul pentru Inter, cu un minut înainte de pauză, iar Bruno Fernandes a egalat în minutul 60.

Cu această înfrîngere, Inter Milano este pe locul 12 în Serie A, cu o zestre de 17 puncte din 14 meciuri disputate. Udinese e pe locul 8, cu 21 de puncte, la egalitate cu AC Milan.

Thereau a jucat în Ghencea în sezonul 2006-2007 şi a fost foarte îndrăgit de fanii roş-albaştri.