INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  WIGAN - CHELSEA 0-2

VIDEO Chelsea a rezolvat meciul cu Wigan în doar 5 minute

Fernando Torres. foto: Reuters

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 august 2012 00:00 / Actualizat duminica, 19 august 2012 18:31

Chelsea a debutat excelent în noul sezon. Albaştrii au învins la Wigan, scor 2-0, golurile fiind înscrise în decurs de 5 minute.

Chelsea a deschis scorul după doar 2 minute de la startul partidei. Ivanovici a scăpat pe un contraatac şi a marcat ca un veritabil atacant. După 5 minute, Lampard a transformat penalty-ul obţinut de Hazard şi scorul n-a mai fost schimbat pînă la final.