INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Chelsea - Tottenham 2-1 » Emoții mari pe final de meci pentru Conte

Marcos Alonso Foto: Reuters

Articol de Serban TimofteJURNALISPORT - Publicat duminica, 20 august 2017 23:05

În etapa a doua din Premier League, Tottenham a pierdut, 1-2, cu Chelsea, formație care a câștigat titlul de campioană în sezonul trecut.

Primul gol a partidei a fost marcat de fundașul stânga Marcos Alonso, în minutul 24. Pe finalul partidei, atacantul belgian Batshuayi a înscris în proprie poartă, în minutul 82. Meciul însă nu se terminase. Același Marcos Alonso a marcat golul victoriei, în minutul 88!

VEZI AICI VIDEO DE LA MECI!

În ciuda scorului, Tottenham a avut de două ori mai multe șuturi decât adversara ei: 18 șuturi pentru Tottenham și 9 pentru Chelsea. Meciul a avut multe faulturi, în total 35 (14 Tottenham și 21 Chelsea) la care au fost acordate 7 cartonașe galbene (4 pentru gazde si 3 pentru oaspeți).

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, Christensen, Rudiger - Moses, Bakayoko, David Luiz, Kanté, Alonso - Willian, Morata

Tottenham: Lloris - Dier, Alderweireld, Vertonghen - Trippier, Wanyama, Dembele, Davies - Alli, Eriksen - Kane

Fii parte din redacția noastră! Participă la Jurnalisport – proiect inovativ GSP, susținut de Google. Aici ai toate detaliile!