INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA ANGLIEI

VIDEO Chin United: titularii lui Van Gaal au avut nevoie de 6 minute de prelungire și un penalty pentru a elimina o echipă de Liga a 3-a!

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 ianuarie 2016 21:26

Manchester United a marcat extrem de greu un gol în fața lui Sheffield United în Cupa Angliei și a cîștigat pe teren propriu, scor 1-0.

A marcat Rooney în prelungirile partidei dintr-o lovitură de la 11 metri.

Van Gaal a făcut doar trei schimbări față de ultimul meci din campionat, toate din cauzele accidentărilor. Piesele cele mai importante au jucat, însă fără să facă diferența așa cum se aștepta toată lumea, ținînd cont de adversar.

În continuare jocul lui Manchester United scîrțîie și Van Gaal tot n-are liniște. Înlocuitorul acestuia poate fi fostul jucător al "diavolilor" Laurent Blanc.