INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AMICALE

VIDEO Cristiano Ronaldo, încă un penalty ratat! Bulgaria a reușit un rezultat surpriză contra Portugaliei

Sursa foto: Reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 martie 2016 09:49

Bulgaria a reușit un rezultat surpriză seară și a învins naționala Portugaliei (1-0), într-o partidă amicală care a avut loc la Leiria.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Marcelinho, în minutul 19, iar Cristiano Ronaldo a ratat șansa de a egala din penalty, în minutul 67. Execuția lui Ronaldo a fost respinsă de Vladislav Stoyanov.

Vezi AICI penalty-ul ratat de Ronaldo

Este al doilea penalty consecutiv ratat de Ronaldo, după cel din meciul pe care Real Madrid l-a câștigat împotriva Sevilliei cu 4-0.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”