INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - ATHLETIC BILBAO 1-1

VIDEO Cristiano Ronaldo o salvează pe Real Madrid » Egal dramatic obținut în ultimele minute

Articol de GSP - Publicat joi, 19 aprilie 2018 09:09

Real Madrid a obținut cu greu un punct pe teren propriu, terminând la egalitate, 1-1, cu Athletic Bilbao.

Bilbao a deschis rapid scorul, în minutul 14. Inaki Williams a marcat superb, de la 10 metri, după ce a trimis mingea peste portarul Kaylor Navas.

Real a alergat după egalare, dar Asensio a ratat o ocazie mare înainte de pauză. În startul reprizei a doua, Raul Garcia a trimis mingea în bara porții lui Real.

Madrilenii au egalat în minutul 87. Luka Modric a șutat puternic de la marginea careului, iar Cristiano Ronaldo a deviat cu călcâiul mingea, la care portarul Kepa nu a putut ajunge.

Vezi aici VIDEO cu golurile

După acest egal, Real are 68 de puncte și este pe locul 3. Athletic Bilbao este pe locul 13, cu 40 de puncte.