INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  COPA LIBERTADORES

VIDEO Cum să loveşti bara din doi metri şi să pierzi calificarea în minutul 90?! » ”Lecţia” vine din Copa Libertadores

Articol de GSP - Publicat miercuri, 30 iulie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 30 iulie 2014 19:05

Fotbalul din America de Sud oferă mai mereu faze demne de revăzut, fie că e vorba de goluri senzaţionale sau ratări greu de închipuit.
Nacional s-a calificat în premieră în finala Copei Libertadores, după ce a fost învinsă în deplasare cu 1-0 de Defensor, dar stînd la adăpostul victoriei cu 2-0 din tur.

Paraguayenii de la Nacional Asuncion au avut trecut de uruguayenii de la Defensor Sporting cu mult noroc. Gazdele au deschis scorul în minutul 55 şi mai aveau nevoie de un gol ca să meargă la loviturile de la 11 metri, avînd în vedere că regulile din Copa Libertadores nu includ prelungiri în caz de egalitate. În minutul 90, cei de la Defensor au ratat o ocazie monumentală. După un corner, mingea a ajuns la Herrera care a trimis în bară din doi metri! (1:07)

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”