INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO "Dublă" SuperMario » "Micul Faraon" l-a ajutat pe Balotelli să-şi facă un debut de vis în tricoul lui AC Milan

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 februarie 2013 00:00 / Actualizat luni, 04 februarie 2013 00:02

AC Milan a plătit peste 20 de milioane de euro pentru a-şi asigura serviciile unuia dintre cei mai excentrici fotbalişti din lume, Mario Balotelli.

Atacantul naţionalei Italiei nu a întîrziat să le demonstreze şefilor că îşi merită fiecare euro. La partida din această seară cu Udinese, fostul jucător al lui Manchester City a avut nevoie de doar 25 de minute pentru a înscrie un gol.

El Shaarawy a scăpat pe partea stîngă, a întors mingea în careu, iar Balotelli a trimis de la 6 metri un şut care l-a lăsat fără nici o speranţă pe goalkeeperul celor de la Udinese. A doua reuşită a venit dintr-un penalty obţinut de El Shaarawy şi transformat de SuperMario în prelungirile partidei.

Vezi golurile!

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”