INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  TOTTENHAM - ARSENAL 2-2

VIDEO Execuția genială a lui Kane nu a fost de ajuns pentru Spurs în derbyul cu Arsenal! Leicester poate lua distanță în fruntea PL

Sursa foto: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 martie 2016 17:07

Tottenham și Arsenal au remizat astăzi, scor 2-2, iar Leicester are posibilitatea să se distanțeze în fruntea clasamentului din Premier League.

"Tunarii" au deschis scorul în minutul 39, prin golul lui Ramsey, care a deviat cu călcâiul în poartă mingea centrată de Bellerin. După pauză, Francis Coquelin și-a lăsat echipa în inferioritate numerică după ce a luat al doilea cartonaș galben.

În minutul 55, Alderweireld a restabilit egalitatea, iar doar două minute mai târziu,  Harry Kane și-a adus echipa în avantaj printr-o execuție spectaculoasă din marginea careului.

Scorul final al partidei a fost stabilit de Alexis Sanchez, cu un sfert de oră înainte de final.

Vezi aici golurile!

În urma acestui rezultat, Tottenham ajunge la două puncte în spatele liderului Leicester, în timp ce Arsenal completează podiumul, la cinci puncte de primul loc.

"Vulpile" vor juca în această seară împotriva lui Watford, echipa lui Costel Pantilimon, la ora 19:30.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședință CHEIE la Rapid: Dan Șucu a luat deja decizia în cazul lui Cristiano Bergodi!