INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GERMANIA

VIDEO Fază "nebună" la Dortmund! Autogol de senzație al lui Hummels, anulat eronat de arbitru

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 ianuarie 2016 18:09

Dortmund a avut parte de un meci mult mai dificil decît se aștepta împotriva lui Ingolstadt. A cîștigat cu 2-0, dar a deschis scorul  în ultimele 15 minute dintr-o poziție suspectă de ofsaid.

Scorul putea fi altul însă. În minutul 65 Hummels a marcat în propria poartă. Execuția sa a fost de-a dreptul fabuloasă. A venit de la peste 25 de metri și l-a lobat pe portar.

Arbitrul a dictat eronat fault în atac, deși pe reluare se poate vedea că jucătorul lui Ingolstadt nu l-a atins pe fundașul lui Dortmund.