Spania
  Italia
CAMPIONATE    •

CUPA SPANIEI

VIDEO FC Barcelona, egal cu Sociedad în retur şi se va duela cu Real în finală » Messi, gol după o fază genială

13 Februarie 2014 10:55

FC Barcelona s-a calificat în finala Cupei Spaniei, după 1-1 cu Real Sociedad. În tur catalanii au învins cu 2-0 şi vor întîlni în finală pe Real Madrid.

Lionel Messi a oferit faza serii. În minutul 26, a luat o minge de la jumătatea terenului şi a înscris cu un şut din 16 metri. Sociedad a egalat abia în minutul 87, prin Griezmann.

Vezi AICI VIDEO

Real Madrid a trecut de Atletico, după 3-0 în tur şi 2-0 în retur. Finala Barcelona - Real se va disputa pe 19 aprilie.