Anglia
  Franta
  Spania
  Italia
CAMPIONATE    •   

CUPA SPANIEI

VIDEO FC Barcelona, egal cu Sociedad în retur şi se va duela cu Real în finală » Messi, gol după o fază genială

 
13 Februarie 2014 10:55
 

foto: reuters

FC Barcelona s-a calificat în finala Cupei Spaniei, după 1-1 cu Real Sociedad. În tur catalanii au învins cu 2-0 şi vor întîlni în finală pe Real Madrid.

Lionel Messi a oferit faza serii. În minutul 26, a luat o minge de la jumătatea terenului şi a înscris cu un şut din 16 metri. Sociedad a egalat abia în minutul 87, prin Griezmann.

Vezi AICI VIDEO

Real Madrid a trecut de Atletico, după 3-0 în tur şi 2-0 în retur. Finala Barcelona - Real se va disputa pe 19 aprilie.


 
Comentarii (46)
milton  (692 comentarii)
Citesc o chestie foarte interesanta in MD, cum ca Bartomeu ar fi initiatorul unei intalniri discrete cu "Olandezul Zburator". Baiat destept Bartomeu. Cruyff e toba de fotbal si cred ca Barca are mare nevoie de el.
14 Februarie 2014, 09:14   •   Comenteaza
detoatepttoti  (1936 comentarii)
Postat de b0gdan.88 pe 13 Februarie 2014, 23:27
Varzenal ??? :)) Vine de la echipa aia din anglia care de 9 ani nu a mai castigat nimic ;)
sa fim seriosi ca nu prea rimeaza :)))
14 Februarie 2014, 07:15   •   Comenteaza
b0gdan.88  (623 comentarii)
Postat de detoatepttoti pe 13 Februarie 2014, 19:17
cica o sa fie in valencia finala, app de la ce vine Varzenal ? :))) asta e noua de unde ai scoso, si cu ce rimeaza ?:))
Varzenal ??? :)) Vine de la echipa aia din anglia care de 9 ani nu a mai castigat nimic ;)
13 Februarie 2014, 23:27   •   Comenteaza
b0gdan.88  (623 comentarii)
Drimmero/zurix/bigdig/edward bla bla = doar 1 (unu) prost !
13 Februarie 2014, 23:25   •   Comenteaza
milton  (692 comentarii)
Da, Valencia e favorita a gazdui finala, care se pare ca va fi arbitrata de Lahoz. Ma rog, nu-i nimic batut in cuie, dar astea-s datele aparute-n presa iberica. Nu urmaresc in mod deosebit prestatia arbitrilor, dar cred ca Lahoz e ok.
13 Februarie 2014, 19:50   •   Comenteaza