INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO + FOTO Arsenal, umilită de West Bromwich! Fanii i-au cerut demisia lui Wenger într-un mod inedit

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 martie 2017 16:42

Arsenal a pierdut pe terenul celor de la West Bromwich, 1-3, iar fanii echipei sunt tot mai nemulțumiți.

WBA a deschis scorul în minutul 12, prin Dawson, dar Alexis Sanchez a egalat după 3 minute cu un șut din 6 metri.

După pauză, West Brom a jucat mai bine și a punctat de două ori. Robson-Kanu a făcut 2-1, în minutul 55, la un minut după ce a intrat pe teren, iar în minutul 75, Dawson a marcat pentru 3-1 cu o lovitură de cap.

Arsenal este pe locul 5, cu 50 de puncte, la 5 puncte de Liverpool, locul 4, care are un meci mai mult. WBA este pe 8, cu 43 de puncte.

Vezi AICI video

Fanii lui Arsenal au continuat să protesteze împotriva lui Arsene Wenger. Suporterii vor ca antrenorul francez să nu mai continue, după 21 de ani la club, și cer conducerii să-i rezilieze contractul.

Înainte de meci, un avion a survolat stadionul lui WBA și a afișat mesajul "Fără contract! Wenger, afară". Imediat, un alt avion a trecut deasupra arenei afișând un mesaj de susținere, "Avem încredere în Wenger".

După aceea, în timpul meciului, fanii au afișat mai multe bannere în care cereau demiterea lui Wenger.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”