INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SUPERCUPA SPANIEI

VIDEO + FOTO Barcelona a câștigat primul trofeu al sezonului: Supercupa Spaniei! Goluri fabuloase marcate de Turan și Messi

Articol de GSP - Publicat joi, 18 august 2016 08:56

Barcelona s-a impus ieri, 3-0, în returul Supercupei Spaniei, și a câștigat primul trofeu al sezonului.

După 2-0 în tur, Barcelona pornea cu prima șansă și a rezolvat meciul rapid.  Turcul Arda Turan a deschis scorul în minutul 10 și a pus capăt speranțelor celor de la Sevilla. Potarul Barcei, Bravo, a apărat un penalty, executat de Iborra în minutul 33.

După pauză, Turan a reușit dubla grație unui gol fabulos. În minutul 46, turcul a marcat cu un șut de la 25 de metri, după ce l-a văzut pe portarul Sergio Rico ieșit din poartă.

Scorul final a fost stabilit de Messi. După o acțiune spectaculoasă, starul Barcei a marcat cu o lovitură de cap de la 11 metri.