INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - SEVILLA 2-1

VIDEO + FOTO Barcelona - Sevilla 2-1 » Paco Alcacer a fost eroul catalanilor

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 noiembrie 2017 23:31

Barcelona își continuă seria de meciuri fără înfrângere în Spania și s-a impus cu 2-1 în fața Sevillei, în meciul 600 pentru Messi în tricoul blaugrana.

Barcelona - Sevilla 2-1
Au marcat:
Paco Alcacer '23, '65 / Pizarro '59  - VIDEO

Paco Alcacer a fost eroul Barcelonei, atacantul marcând ambele goluri. În minutul 23, vârful a marcat cu un șut din 10 metri. După pauză, Pizzaro a egalat pentru Sevilla, în minutul 59. Mijlocașul a marcat cu o lovitură perfectă din 10 metri.

Alcacer a marcat golul victoriei, cu un minut înainte de a fi înlocuit cu Deulofeu. În minutul 65, atacantul a înscris cu un șut din 5 metri, după centarea a lui Rakitici. Până la final, Sevilla n-a reușit să se mai apropie de poarta lui Ter Stegen, iar Barcelona a gestionat bine finalul de meci.

Barcelona se menține pe primul loc, cu 31 de puncte în 11 etape, la 4 față de Valencia, locul 2. Sevilla este pe locul 5, cu 19 puncte.

Echipe de start:

Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Busquets, Iniesta, Rakitici -  Messi, Luis Suarez, Paco Alcacer
Rezerve: Cillessen, Denis Suarez, Mascherano, Paulinho, Deulofeu, Digne, Vermaelen
Antrenor: Ernesto Valverde

Sevilla: David Soria - Corchia, Kjaer, Lenglet, Escudero - N'Zonzi, Banega, Pizarro, Jeses Navas, Sarabia - Muriel
Antrenor: Eduardo Berizzo