INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INCIDENTE

VIDEO + FOTO Bătaie generală în derby: 10 cartonașe roșii arătate de arbitru!

Articol de GSP - Publicat luni, 19 februarie 2018 12:44

Derby-ul statului brazilian Bahia, dintre Vitoria și Bahia, a fost unul extrem de violent și a fost oprit de arbitru în minutul 79, la scorul 1-1, după ce a arătat 10 cartonașe roșii.

În minutul 58, după ce Bahia a egalat din penalty, jucătorii celor două echipe au început o bătaie generală, în care fotbaliștii și-au împărțit lovituri de pumni și picioare.

După calmarea spiritelor, la 16 minute de la începerea bătăii, arbitrul a arătat cinci cartonașe roșii celor de la Bahia, doi dintre jucătorii find rezerve, și trei cartonașe roșii celor de la Vitoria.

În minutele 78 și 79, alți doi jucători de la Vitoria au fost eliminați, iar centralul a pus capăt meciului pentru că formația gazdă mai avea doar 6 jucători. Astfel, Bahia a câștigat cu 3 la "masa verde".

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”