INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

VIDEO + FOTO Borussia, pe primul loc în Bundesliga » Victorie categorică în deplasare » Toate rezultatele serii din Germania

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 septembrie 2017 23:24

Borussia Dortmund câștigat meciul cu Hamburg, 3-0, și este pe primul loc în Germania.

Echipa antrenată de Peter Bosz a deschis scorul în minutul 24 prin Kagawa. Mijlocașul a marcat cu un șut din patru metri, profitând de neatenția adversarilor. Aubameyang a majorat scorul final în minutul 63. Atacantul a marcat cu un șut din fața porții goale, după o acțiune a lui Yarmolenko.

În minutul 79, Cristian Pulisici a stabilit scorul final, cu un șut din mijlocul careului. Astfel, Dortmund este singura echipă din cele mai importante cinci campionate europene care încă n-a primit gol sezonul acesta în competiția internă.