INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA ANGLIEI

VIDEO + FOTO Chelsea câștigă prima luptă cu Tottenham și se califică în finala Cupei Angliei » Când se joacă cealaltă semifinală

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 aprilie 2017 21:35

Chelsea s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a trecut de Tottenham, scor 4-2.

Formația lui Antonio Conte a deschis rapid scorul, în minutul 5, printr-o execuție superbă a lui Willian (VIDEO). Kane a egalat rapid, însă scorul pauzei a fost stabilit tot de brazilianul lui Chelsea, din penalty.

Repriza secundă a început perfect pentru , Dele Alli marcând golul de 2-2 în minutul 52. Finalul de partidă a aparținut lui Hazard și Matic, care au închis tabela cu două execuții frumoase, de la marginea careului(VIDEO).

Adversara din finală va fi stabilită mâine, în urma înfruntării de mâine, de la ora 17:00, dintre Arsenal și Manchester City,