INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CHELSEA-UNITED, 1-0

VIDEO + FOTO Chelsea s-a calificat în semifinalele Cupei Angliei » A doua victorie stagionară a lui Conte în fața lui Mourinho

Articol de GSP - Publicat luni, 13 martie 2017 19:07

Chelsea s-a impus în fața lui Manchester United, scor 1-0, și s-a calificat în semifinalele Cupei Angliei.

Londonezii au controlat meciul de la un capăt la celălalt. Oaspeții au rămas în 10 oameni, Ander Herrera fiind eliminat în minutul 32, după 2 cartonașe galbene. Chelsea a fructificat dominarea în minutul 51, când francezul Kante a marcat din pasa lui Willian(VIDEO).

Este a doua întâlnire directă din acest sezon. În partida tur din Premier League, Chelsea s-a impus și mai categoric, scor 4-0.

În semifinalele Cupei Angliei mai sunt calificate Arsenal, Manchester City și Tottenham.

United va disputa joi returul optimilor de finală în Europa League, împotriva rușilor de la Rostov.