INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO+FOTO » Condusă cu 2-0 de Real Sociedad, Barcelona a revenit și a obținut o victorie clară, 4-2

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 ianuarie 2018 23:45

Barcelona s-a impus pe terenul lui Real Sociedad, scor 4-2, după ce catalanii au fost conduși cu 2-0.

Wilian Jose a deschis scorul în minutul 11, iar Juanmi a majorat diferența în minutul 34. Formația lui Valverde a revenit în joc cu 6 minute înainte de pauză când a înscris Paulinho.

După revenirea de la cabine, Suarez și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, 50, iar cu golul doi din minutul 71 i-a adus pe catalani în avantaj. Messi a închis jocul cu reușita din ultimele minute.

Barcelona e lider în La Liga, cu 51 de puncte după 19 etape, în timp ce Real Sociedad e pe 15. Real Madrid are doar 32 de puncte.

Real Sociedad - Barcelona 2-4
Au marcat: Wilian Jose 11, Juanmi 34 / Paulinho 39, Suarez 50, 71, Messi 84
Vezi aici VIDEO de la meci!

Real Sociedad: Rulli - Odriozola, D. Llorente, R. Navas, K. Rodrigues - Xabi Prieto, Illarramendi, Zurutuza - Canales, Wilian Jose, Juanmi
Rezerve: Zubeldia, Januzaj, Agirretxe, Tono, Elustondo, Oyarzabal, Gorosabel
Antrenor: Eusebio Sacristan

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Pique, Vermaelen, Alba - Rakitic, Busquets, Andre Gomes - Messi, Paulinho, Suarez
Rezerve: Denis Suarez, Iniesta, Dembele, Cillessen, Mascherano, Digne, Vidal
Antrenor: Ernesto Valverde

Arbitru: Jose Gonzalez / Asistenți: Ruben Becerril, Ignacio Rubio / Rezervă: Alfonso Vicente

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”