INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

VIDEO + FOTO Cu Maxim titular, Mainz a fost neputincioasă în fața lui Bayern » Toate rezultatele etapei din Bundesliga

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 februarie 2018 18:01

Astăzi s-au disputat 5 meciuri din cadrul etapei a 21-a din Bundesliga, într-una din partide fiind implicat și Alexandru Maxim.

Mijlocașul de 27 de ani a fost titular în meciul pe care Mainz l-a pierdut pe teren propriu în fața lui Bayern Munchen, scor 0-2.

După mai multe etape în care a fost doar rezervă, Maxim a început ca titular, evoluând 57 de minute și fiind înlocuit cu Serdar. Românul a avut o evoluție modestă, în nota echipei, care nu a putut face față liderului din Germania. Bayern s-a impus cu 2-0, grație golurilor reușite de Ribery și Rodriguez în prima repriză.

Bayern Leverkusen și Schalke, ocupantele locurilor trei și patru, au înregistrat pași greșiți azi. Leverkusen a remizat pe terenul lui Freiburg, 0--0, în timp ce Schalke a fost învinsă pe teren propriu de Werder Bremen, scor 1-2.

Vineri, Borussia a obținut o victorie spectaculoasă pe terenul lui FC Koln, 3-2, iar în urma rezultatelor de azi ale contracandidatelor a revenit pe locul 2.

Wolfsburg - Stuttgart 1-1 (VIDEO)
Borussia Monchengladbach - RB Leipzig 0-1 (VIDEO)

Duminică:

16:30
Augsburg - Eintracht Frankfurt
Hamburg - Hannover

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”