INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO + FOTO Eșec surprinzător pentru Inter, cu o echipă modestă! + Maradona, "detronat" după etapa de azi din Serie A

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 decembrie 2017 17:39

În această după-amiază s-au disputat șase meciuri din etapa a 18-a din Serie A. Alte două partide au loc pe durata acestei seri.

Un rezultat total surprinzător a fost  înfrângerea lui Inter Milano, care a pierdut pe terenul lui Sassuolo, scor 0-1.

Falcinelli a marcat pentru gazde în minutul 34, iar Inter a ratat o ocazie uriașă de a egala după pauză, în minutul 49, când Icardi a irosit un penalty. (VIDEO)

A fost a doua înfrângere consecutivă a lui Inter, după ce etapa trecută suferea un alt eșec surprinzător, 1-3 pe teren propriu cu Udinese. Deși a fost lider timp de câteva etape, Inter e acum pe 3, cu 40 de puncte, la cinci lungimi de liderul Napoli.

Cel mai spectaculos meci al zilei a avut loc pe Stadion San Paolo, Napoli învingând-o cu 3-2 pe Sampdoria. (VIDEO)

Ramirez a deschis scorul pentru Sampdoria după doar două minute, Allan egalând pentru Napoli în minutul 16. Quagliarella i-a dus din nou pe oaspeți în avantaj, în mintul 27, dar Insigne și Hamsik au marcat până în pauză, aducând victoria napolitanilor încă de la pauză.

Golul lui Marek Hamsik a marcat un moment istoric. A fost a 116-a reuşită în tricoul lui Napoli, slovacul devansându-l pe Maradona şi devenind cel mai bun marcator din istoria clubului!