INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SAMPDORIA - INTER 0-5

VIDEO + FOTO Icardi a marcat 4 goluri în victoria entuziasmantă a Interului » Reușită superbă cu călcâiul

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 martie 2018 15:36

Inter Milano a învins în deplasarea de la Sampdoria, scor 5-0, Icardi marcând 4 dintre reușite.

Formația antrenată de Luciano Spalletti a trecut momentan pe loc de Liga Campionilor, după o primă repriză perfectă. Milanezii s-au încălzit greu, prima reușită venind în minutul 26, autor fiind Perisic.

Au urmat 14 minute în care Icardi s-a dat în spectacol. A reușit 3 goluri, a doua reușită venind după o execuție de geniu, cu câlcâiul (vezi VIDEO). Argentinianul și-a desăvârșit opera în minutul 51, cu un voleu din interiorul careului de 16 metri.

Inter ocupă poziția a 4-a în Seria A, având 2 puncte avans peste Lazio.

Vezi și: Juventus, stop după 12 victorii consecutive » Allegri, făcut de râs în presa din Italia