INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - MANCHESTER UNITED

VIDEO + FOTO Jose Mourinho și-a învins fosta echipă! Manchester United a câștigat amicalul cu Real Madrid

Articol de GSP - Publicat luni, 24 iulie 2017 08:43

Real Madrid și Manchester United s-au duelat într-un meci amical la International Champions Cup, câștigat de englezi după penalty-uri, 3-2.

Lingard a deschis scorul în minutul 45+1, după o fază creată de Martial. Francezul s-a distrat cu apărarea madrilenă și i-a pasat colegului, care a marcat cu un șut din doi metri.

După pauză, Zinedine Zidane și Jose Mourinhou au schimbat toată echipa, iar spaniolii au egalat în minutul 69, prin Casemiro, care a marcat din penalty.

Victoria englezilor a venit după penalty-uri, deși din primele 4 penalty-uri executate de cele două formații, toate au fost ratate. Mkhitaryan și Blind au marcat pentru United, în timp ce doar Quezada a înscris pentru spanioli.