INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CAMPIONATUL MONDIAL AL CLUBURILOR

VIDEO + FOTO » Real Madrid s-a calificat în finala Campionatului Mondial al Cluburilor » Gol validat cu ajutorul probei video

Articol de GSP - Publicat joi, 15 decembrie 2016 12:34

Real Madrid s-a calificat în finala Campionatului Mondial al Cluburilor, după ce a trecut de Club America, 2-0.

Club America - Real Madrid 0-2
Au marcat: Benzema 45' - VIDEO,  Ronaldo 90+3' - VIDEO

Karim Benzema și Cristiano Ronaldo sunt marcatorii celor două goluri, chiar în finalul celor două reprize. Francezul a marcat cu un șut de la 13 metri, după o acțiune foarte frumoasă a madrilenilor.

Golul lui Ronaldo a venit în minutul 90+3, iar arbitrul a avut nevoie de proba video pentru a valida golul și a se vedea dacă portughezul fiind într-o poziție suspectă de ofsaid.

Real Madrid va juca în finală contra japonezilor de la Kashima. Meciul se va juca duminică, de la ora 12:30.

Real Madrid: Navas - Carvajal - Varane, Nacho, Marcelo - Kroos, Casemiro, Modrici - Lucas Vasquez, Benzema, Ronaldo

Club America: Munoz - Valdez, Alvarado Aispuro, Goltz, Aguilar, Samudio - Ibarra, Da Silva, Sambueza - Peralta, Romero

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”