INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  DEPORTIVO - BARCELONA 2-4

VIDEO+FOTO // SUPERBARÇA #25 » Barcelona a câștigat titlul, Depor a retrogradat! Andone a jucat doar 4 minute

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 aprilie 2018 21:48

Barcelona a câștigat cel de-al 25-lea titlu din istoria sa după victoria obținută pe terenul celor de la Deportivo la Coruna, scor 4-2.

Catalanii n-au avut prea mari emoții și au deschis scorul după numai 7 minute, prin Coutinho. Messi a marcat și el în minutul 38. Înainte de pauză, Perez a redus din handicap, iar în minutul 68 Colak a egalat.

Deși jucătorii Barcelonei puteau câștiga titlul și cu un egal, aceștia au forțat și au mai marcat de două ori prin Messi (82, 85).

Atletico Madrid ocupă locul 2, cu 75 de puncte, în timp ce Real Madrid e pe poziția a 3-a, cu 71 de puncte.

Deportivo a retrogradat matematic.

Florin Andone a fost rezervă și a intrat pe teren în minutul 86 în locul lui Borges.

Barcelona a mai câștigat în acest sezon și Cupa Spaniei, 5-0 în finală cu Sevilla.

DEPORTIVO - BARCELONA 2-4
Au marcat: Perez 40, Colak 64 / Coutinho 7, Messi 38, 82, 85

Deportivo: Rubén - Juanfran, Albentosa, Schar, Luisinho - Guilherme, Borges, Krohn-Dehli, Çolak - Valle, Pérez
Rezerve: Koval - Navarro, Mosquera, Cartabia, Andone, Valverde, Muntari
Antrenor: Clarence Seedorf

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Piqué, Umtiti, Alba - Dembélé, Busquets, Rakitic - Coutinho, Messi, Suárez
Rezerve: Cillessen, Denis, Iniesta, Paulinho, Alcácer, Aleix Vidal, Vermaelen
Antrenor: Ernesto Valverde