INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LUXEMBURG U21 - FRANȚA U21

VIDEO Franța a fost la un pas să se facă din nou de râs în fața Luxemburgului, de această dată la tineret!

Martin Terrier

Articol de GSP - Publicat luni, 09 octombrie 2017 23:57

După ce în urmă cu o lună Luxemburg reușea un rezultat istoric pe terenul Franței, scor 0-0, acum a venit rândul echipelor sub 21 de ani ale celor două reprezentative să se întâlnească.

De această dată, francezii s-au impus cu 3-2 în deplasare, după ce au fost conduși cu 2-0, în grupele preliminare pentru Campionatul European

Franța era condusă la pauză cu 2-0 după dubla lui Muratovici din minutele 9 și 27 (din penalty). După revenirea de la cabine, Terrier a micșorat diferența, iar în minutul 75 Mousset egala pe tabela de marcaj. Francezii au dat golul victoriei cu 3 minute înainte de final prin același Terrier.

Vezi VIDEO cu golurile partidei!

Liderul grupei e Franța, cu maximum de puncte după 3 jocuri, urmată de Slovenia, cu 7 puncte din tot atâtea partide. Luxemburg e pe poziția a 4-a, cu 4 puncte din 5 meciuri.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”