INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Gestul care i-a scos din minţi pe adversari » Ce a făcut Ronaldo după ce a fost eliminat în Cordoba - Real Madrid 1-2

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 24 ianuarie 2015 19:00

Cristiano Ronaldo a fost eliminat în minutul 82 al partidei de la Cordoba, după ce a lovit un adversar.Portughezul a reacţionat nervos după ce a primit cartonaşul roşu şi era să se ia la bătaie cu cîţiva jucători ai Cordobei.

În drumul spre vestiare, Ronaldo, huiduit copios de spectatorii de pe "Nuevo Arcángel", le-a arătat acestora emblema care reprezintă cucerirea Campionatului Mondial al Cluburilor la finalul anului trecut, care a făcut-o pe Real Madrid cea mai bună echipă de pe planetă.

n bară în minutul 68.

Partida s-a încheiat cu scorul de 2-1 pentru formaţia lui Ancelotti, prin reuşitele lui Benzema (27) şi Bale (89 pen.). Pentru gazde a marcat Ghilas (3 pen.), iar Andone, titular, a trimis în bară în minutul 68.