INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARGENTINA

VIDEO Gol de generic marcat de Higuain » Atacantul a adus victoria Argentinei în meciul cu Honduras

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 mai 2016 13:26

Argentina a disputat o partidă amicală împotriva naționalei Hondurasului, câștigată cu scorul de 1-0.

Eroul "pumelor" a fost Gonzalo Higuain, cel care a marcat singurul gol al meciului, în minutul 31.

Atacantul a primit o pasă la marginea careului, a preluat excelent, a trecut mingea printre picioarele unui adversar și l-a lobat perfect pe portarul Escober.

Messi a jucat 64 de minute și a ieșit la rampă cu o pasă extraordinară către Angel Di Maria.