INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARGENTINA

VIDEO Gol umbrit de un gest golănesc ! Tevez a reacționat incredibil la adresa arbitrului

Articol de Cristian Adrian SecuJURNALISPORT - Publicat luni, 12 septembrie 2016 15:22

Boca Juniors și-a câștigat meciul de pe teren propriu în fața celor de la Belgrano, scor 3-0, iar Carlos Tevez a ținut prim-planul prima dată prin golul marcat, apoi prin gestul reprobabil față de "centralul" partidei.

Tevez a deschis scorul în minutul 33, cu un șut plasat de la 20 de metri după o acțiune individuală plecată de la centrul terenului. După nici trei minute, acesta a intrat dur la un adversar și a primit cartonaș galben. „Apașul” nu a fost de acord cu decizia și i-a adresat centralului German Delfino cuvinte oribile referitoare la sora lui.

"Sora ta este o c**** nenorocită", ar fi spus Tevez, conform celor de la Marca. Tevez a fost imediat eliminat, lucru ce i-ar putea atrage o sancțiune gravă, în funcție de ce a notat Delfino în raportul oficial al meciului.

Fără Tevez, Boca a mai punctat odată înainte de pauză, după lovitura liberă executată de Pavon. Fabra a făcut 3-0 cu cinci minute înainte de final, după ce în prealabil și oaspeții rămăseseră în 10 oameni, când Federico Alvarez a văzut cel de-al doilea galben în minutul 74.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”