INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Golul începutului de an » Negredo a marcat pentru Valencia de la jumătatea terenului

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 ianuarie 2016 14:47

Valencia și Rayo Vallecano au terminat la egalitate, 2-2, într-un meci din etapa a 20-a din campionatul Spaniei.

Vallecano a intrat în avantaj la pauză, 1-0, iar în repriza a doua, Valencia a alergat după egalare.

În minutul 55, atacantul Alvaro Negredo a marcat golul egalizator, cu o execuție spectaculoasă. Atacantul de 30 de ani a recuperat mingea la centrul terenului, l-a văzut pe portarul Carlos ieșit la marginea careului și a marcat cu un șut  de la aproape 50 de metri

Vezi aici video

În minutul 69, Vallecano a trecut din nou în avantaj, iar în minutul 89, Valencia a egalat din nou.