INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Goluri superbe în derby-ul dintre Liverpool şi Manchester City » Chelsea îşi poate mări diferenţa faţă de "cetăţeni"

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 martie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 01 martie 2015 16:41

Derby spectaculos în Premier League la partida dintre Liverpool şi Manchester City încheiată cu victoria "cormoranilor", 2-1.
Liverpool a marcat două goluri de clasă, primul fiind reuşit de Henderson, după 11 minute de joc, cînd şi-a făcut balonul în centru şi a trimis mingea la încheietura barelor.

City a egalat în minutul 25, prin reuşita lui Dzeko, iar cu un sfert de oră înainte de final, Coutinho a închis balul cu o execuţie formidabilă. Din colţul careului a prins o ghiulea care l-a lăsat pe Hart simplu spectator.

Vezi VIDEO cu golurile meciului

Chelsea este liderul din acest moment din Premier League şi îşi poate mări avantajul la 8 puncte faţă de City. La redactarea acestui articol, Liverpool era abia a cincea în campionatul Angliei.